אמנותו של

רון גנג

 

"כתבו עליו בעיתון,

והוא בכלל לא ידע שהוא כזה...."

 

מעריב - זמן נגב,  5.3.2010 

 

הארץ, 8 במאי, 1998


 
 
 
 
כל הנגב, 26.4.2002


 

"דבשת" יוני, 2001 

 

מהחוברת האמריקאית Wildlife Art גיליון ינואר-פברואר 2005:  (תרגום חופשי)

אמנות הטבע: נושא אוניברסלי

 אומנים מסביב לעולם פונים לצמחייה ובעלי חיים להביע את יופיו של הטבע והכבוד שהם רוכשים  לעולם הטבע.  חמישה אומנים מרקעים ותרבויות שונים מציגים מבט עולמי של הטבע בעמודים האלה ב-.Wildlife Art- 

רון גנג, קיבוץ אורים, ישראל -    וואדי – אביב 2004, שמן, 75 על 150 ס"ם

  אני ציירתי את  "וואדי – אביב 2004"  בקצה נחל הבשור במרחק הליכה מביתי.  כדי להעביר את המיידיות של הטבע, אני מעדיף לצייר ישירות על הבד בשטח עצמו, לא מסקיצות קטנות יותר או צילומים שצריכים לעבוד מהם מחדש בסטודיו.    מגיעים להתייחדות עם הטבע  ע"י עבודה באותו האזור במשך כל העונות.  מציירים בשקט, מבלי להפריע לחיות הבר מכל הסוגים, והם עוברים בחופשיות בדרכם.  הצייר ליד כן הציור שלו מתמזג עם הסביבה ונראה כשייך לנוף.

   פשטות זה המפתח.  פלטה של שלושת צבעי היסוד  מקטינה את נפח תרמיל הגב.  אני מערבב את הצבעים על מנת להגיע לגוונים המדויקים.  מוטב לאפשר לעיניים להדריך את תנועת המכחול על משטח הציור ולא לאבד את המבט , ולהתחבר עם הראייה.

    מהסתכלות ישירה, עינינו נהיות יותר רגישות, הצבעים הופכים לחזקים יותר, ותנועת הארץ והשמיים יותר מורגשת.    יש רגעי חסד, כאשר הפטפוט של המחשבה שותק , המציאות המיידית הופכת לבעלת עוצמה וקסם.  המודעות הזאת היא הפרס האמיתי והציור  הופך רק לתוצר לוואי.  

   לעיתים אני מרגיש חסר אונים מול בד ציור חדש.  האם אני בכלל יודע לצייר?  אני נאבק נגד העצלנות, עייפות והסחת הדעת.  ואז,  מגיעים להרמוניה.  אני שוקע בעבודה והזמן טס.

   אני אוהב לצייר בשכבות שקופות למחצה. הציור זה חיפוש ותחקיר.  האם להיכנס לפרטים או להתרכז בהרגשה הכללית?  האם אמיתות של צבע וצורה יכולים להתרחש בו-זמנית?  נדמה שהאחד קורה על חשבון השני.  אם נהיה ישרים עם עצמנו, אנחנו חייבים לוותר על נוסחאות מוכנות מראש.  כשאנחנו מצליחים, אנחנו מעבירים תחושות ורגשות לא מילוליות.  זה כמו אהבה – אולי זאת אהבה!

 

 

 

 

·        קטעי עיתונות עבריים נוספים

·        בחזרה לעמוד ראשי

·        תפריט האתר בעברית